Přátelské utkání: FC Vítkovice - Slovan Ostrava 0:3 (0:0)

07.10.2010 13:06

V rámci tréninku jsme sehráli přípravné utkání s městským rivalem Slovanem. Oba týmy daly přednost širšímu kádru. Slovan nechal v prvním poločase 3 největší opory pouze na lavičce, na naší straně nenastoupila nemocná Fidlerová. Přestože vítkovické fotbalistky podaly vynikající výkon, na výhru to nestačilo.

V první půli byly vítkovické fotbalistky lepším týmem. Tlačily se před bránu Slovanu, veškeré šance však pokryla hostující brankářka. Střely z dálky neměly potřebnou razanci, aby brankářku jakkoliv ohrozily. Když už byla brankářka Slovanu překonána, zastoupila ji tyč.

Druhá půle už byla o poznání vyrovnanější. Hned z úvodu naší obraně po pravé straně utekla Jankovová a bylo to 0:1. Hra se odehrávala převážně v půlce hřiště. Ohrozit bránu soupeře se tak snažily oba týmy zejména ze standartních situací. Po jedné z nich se po závaru prosadila opět Jankovová. V závěru utkání po hrubce brankářky jsme inkasovali ještě jednou a konečné skóre se tak zastavilo na 0:3.

I přes porážku podaly naše holky velice dobrý výkon, za který si zaslouží pochvalu.